Obsługujemy 41 Rajd Świdnicki-Krause
11 kwietnia 2013
Kajetan Kajetanowicz zwycięża Rajd Świdnicki-Krause
19 kwietnia 2013

41 Rajd Świdnicki pod obserwacją satelitów

Dziś – 12 kwietnia rozpoczyna się 41. Rajd Świdnicki-Krause, pierwsza odsłona Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski. AutoGuard S.A. jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Motorowego i 41. Rajdu Świdnickiego-Krause. Firma zaprasza do śledzenia rywalizacji kierowców „na żywo” na specjalnie przygotowanej dla miłośników sportów motorowych platformie http://rajdy.autoguard.pl.

Nowością jest niewątpliwie, monitorowanie rywalizacji na trasie w czasie rzeczywistym.

Obserwowanie zmagań zawodników możliwe jest dzięki systemowi ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation). W każdym startującym samochodzie są zamontowane urządzenia GPS wraz z modemem GPRS. Sposób działania jest prosty – GPS ustala pozycję i poprzez sieć GSM przekazuje te dane do programu. Aplikacja przetwarza otrzymane informacje i natychmiast wyświetla je na ekranach komputerów w Centrum Kierowania Rajdem lub w dowolnym innym miejscu. Ważne jest to, iż urządzenie GPS jest wyposażone we własne zasilanie i w żadnym stopniu nie ingeruje w instalację elektryczną auta, co dodatkowo wpływa na niezawodność tego rozwiązania. Czas montażu urządzenia w każdym samochodzie wynosi 3-5 minut. Montaż jest dokonywany podczas badania kontrolnego i nie zakłóca procesu przygotowań do startu ani załogi, ani pojazdu.

System ASTO pozwala na monitorowanie przejazdu samochodów uczestniczących w rajdzie, zarówno w trakcie odcinków specjalnych, jak również na trasach dojazdowych do oesów. Zastosowanie systemu istotnie podnosi poziom bezpieczeństwa, a w razie wypadku na trasie skraca do minimum czas reakcji służb medycznych i technicznych.