GSMP inauguracja sezonu już 17 maja w Załużu
27 kwietnia 2013
Tomasz Kuchar zwycięża w Rajdzie Nadwiślańskim
11 maja 2013

Rajd Nadwiślański 10-11 maja 2013

W dniach 10 – 11 maja zapraszamy wszystkich sympatyków sportów motorowych do Puławskiego Parku Naukowo-Technologiczny na II Rundę Rajdowego Pucharu Polski – Rajd Nadwiślański. Rajd organizowany przez Automobilklub Polski odbędzie się w Puławach i okolicach. Zawodnicy zmierzą się z 6 Odcinkami Specjalnymi o łącznej długości 73, 28 km.

rajd_nadwislanski_logoRywalizacja kierowców w Rajdowym Pucharze Polski rozpocznie się o godzinie 8. Kierowcy rajdowi wyruszą z terenu strefy serwisowej z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Start pierwszego odcinka specjalnego OS Kaleń o długości 13,82 km zaplanowano na godzinę 8:38. Kolejny, najkrótszy odcinek rajdu – OS Celejów o długości 8,21 km z widowiskową pętlą wokół miejscowości Rąblów zgodnie z harmonogramem powinien rozpocząć się o godzinie 9:24. Ostatnim odcinkiem porannej rywalizacji będzie OS Wilków o długości ok. 14, 61 km, prowadzący malowniczymi trasami, który rozpocznie się o godzinie 10:21.

Po pierwszej pętli kierowcy wrócą do strefy serwisowej w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Start drugiej pętli zaplanowano na godzinę 12:50 (OS Kaleń). Następnie kierowcy pokonają odcinki specjalne w Celejowie (13:36) i Wilkowie (14:33). Ceremonia mety zaplanowana została na godzinę 16:30 w centrum Puław.

Rally Communication na rajdzie Nadwiślańskim została poproszona o zabezpieczenie łączności radiowej na całej trasie rajdu i z jego Centrum Kierowania. Wraz z firmą AutoGuard S.A., która jako partner PZM stworzyła aplikację monitorującą przejazd aut rajdowych, opartych na technologii GSP i GPRS (ASTO) tworzy najlepsze połączenie bezpiecznego zarządzania rajdem.

Serdecznie zapraszamy!!