Tomasz Kuchar zwycięża w Rajdzie Nadwiślańskim
11 maja 2013
GSMP Żałuż – Oficjalna lista zgłoszeń, została opublikowana
15 maja 2013

39 Międzynarodowy Bieszczadzki Wyścig Górski

Za tydzień rusza 39 Międzynarodowy Bieszczadzki Wyścig Górski -Załuż 2013. Podczas wyścigowego weekendu 17-19 maja, zostaną rozegrane:
1 I 2 RUNDA GÓRSKICH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI (GSMP)
2 RUNDA – MISTRZOSTW STREFY EUROPY CENTRALNEJ (CEZ-FIA)
3 I 4 RUNDA MISTRZOSTW SŁOWACJI W WYŚCIGACH GÓRSKICH (MSR)

Rally Communication podczas dwóch dni górskiego samochodowego ścigania, będzie zabezpieczała łączność radiową na całej trasie wyścigu z jego Centrum Kierowania. Ponadto Rally Communication, zapewni wyniki online z wszystkich podjazdów. Wyniki LIVE dostępne będą za pośrednictwem naszej strony  – Wyniki LIVE oraz www.wyniki-online.pl a także na stronie naszego partnera informacyjnego eGSMP.pl


Na kibiców organizator Automobilklub Małopolski w Krośnie przygotował moc atrakcji.

Już w piątek 17 maja sympatyków motoryzacji, tych najmłodszych jak i starszych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Automobilklub Małopolski zapraszają na Sanocki rynek, gdzie odbędzie się piknik BRD. W tym miejscu kibice GSMP, oprócz działań dla polepszenia bezpieczeństwa na drogach, będą mogli zobaczyć najnowsze autobusy Autosan, zaprezentowane przez producenta.

Podczas wyścigowego weekendu Stacja Paliw GROSAR staje się oficjalną stacją GSMP Załuż 2013, a restauracja Off Road oficjalnym klubem wyścigowym.
Tegoroczna edycja powraca do kalendarza FIA CEZ Trophy. Oprócz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, wyścig na trasie z Wujskiego na szczyt Gór Słonnych będzie stanowił 1 i 2 rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 3 i 4 rundę Mistrzostw Słowacji w wyścigach górskich.

foto:eGSMP.pl

foto:eGSMP.pl

Miło nam kolejny raz otwierać sezon górskiego ścigania w Polsce – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor GSMP Załuż. W tym roku dla odmiany, oraz na życzenie zawodników jest to wyścig w Załużu. Tegoroczne zawody dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy z Krosna i całego Podkarpacia odzyskały dawną rangę. Jesteśmy bowiem 2 rundą Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, poza tym oczywiście w Załużu odbędą się rundy GSMP oraz Mistrzostw Słowacji – kończy Fiejdasz.
Na liście zgłoszeń widnieje już w tym momencie kilka bardzo ciekawych nazwisk jak i samochodów. Na inauguracji GSMP pojawią się zawodnicy single seaterów – Robert Steć w F3000, Erich Achs w formule Opel Lotus, zobaczymy samochód Radical oraz żonę Roberta Stecia, Irenę w formule Dallara F394.
Oprócz wspaniałych formuł, które w Załużu startują od 39 lat, zobaczymy historyczne samochody. Kibice zobaczą Alfę Romeo Guilietta, Alfę Romeo GT2000, Audi Quattro, Forda Sierrę Cosworth oraz wiele więcej ciekawych historyków, które zostały zbudowane podczas zimowej przerwy w GSMP.
W FIA CEZ Trophy wystartuje dwukrotny zdobywca tytułu Mistrza sezonu 2011 i 2012 grupy A, Grzegorz Duda.
Na liście zgłoszeń widnieje również Jan Milon w Fabii WRC. Do Załuża powinien przyjechać Martin Kois, który w tym roku startuje w międzynarodowych rundach wyścigów górskich.
Pierwszy termin zgłoszeń kończy się już 10 maja o godzinie 24.00, a zamknięcie listy zgłoszeń już 13 maja o godzinie 24.00. Oficjalną listę zgłoszeń do inauguracji sezonu wyścigów górskich w Polsce poznamy już 15 maja o godzinie 14.00.

Do wsparcia GSMP Załuż 2013 przyłączyli się – Kredyty Chwilówki jako sponsor główny, Stacje Paliw GROSAR jako sponsor zawodów. Wsparcie Automobilklub Małopolski w Krośnie otrzymał również od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Miasta Sanok oraz W.O.R.D. w Krośnie.

Informacja prasowa:

Łukasz Strzelecki
Biuro Prasowe
39 Bieszczadzki Wyścig Górski