Limanowa 5 Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą

Rajd Baja Carpathia Master Race 2013 – pozostało 5 dni
16 czerwca 2013
28 Rajd Karkonoski dla Kajetana Kajetanowicza
8 lipca 2013

Limanowa 5 Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą

W dniach 21-23 czerwca 2013, kierowcy specjalizujący się w górskich trasach, zawitają do Limanowej, gdzie odbędzie się Wyścig Górski – Przełęcz pod Ostrą.

Przygotowania do jednej z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce – idą pełną parą. Organizatorzy – AMK Limanowa, dopinają już ostatnie szczegóły. Warto dodać, że tegoroczne zawody są małym jubileuszem, bowiem impreza odbędzie się już piąty raz.

Wyścig, będący obok Rajdu Polski oraz Baja Poland największą imprezą motoryzacyjną sezonu 2013 w Polsce.

Rally Communication podczas zawodów zabezpieczy łączność nad trasą i z jego centrum kierowania. Ponadto, jak co roku zaprasza kibiców i fanów adrenaliny do śledzenia przejazdu zawodników na stronę wyniki-online.pl, rallycommunication.pl oraz na egsmp.pl.

Limanowa 5 Wyścig Górski Przełęcz pod Ostrą

Podczas tych zawodów odbędą się eliminacje:

  • Pucharu Europy FIA w Wyścigach Górskich (ECC),
  • Międzynarodowego Challenge’u FIA w Wyścigach Górskich (IHCC),
  • Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP),
  • Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MSR).

Na ponad 6 kilometrowej trasie trwają ostatnie poprawki nawierzchni, w najbardziej widowiskowych miejscach przygotowane zostaną specjalne sektory dla kibiców i dziennikarzy (fotoreporterów).
Trasa wyścigu liczy 6031 metrów
Szerokość: 6 metrów
Średnie wzniesienie: 5,17%
Liczba łuków: 35
– prawych: 18
– lewych: 17

Zobacz zapowiedź 5 Wyścigu Górskiego – Przełęcz pod Ostrą 2013

– 5 edycja Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą po raz kolejny daje nam okazję do podziwiania zmagań czołowych polskich i europejskich zawodników na najlepiej przygotowanej i zabezpieczonej trasie wyścigów górskich w Polsce oraz jednej z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w Europie – mówi Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego. – Wyścig górski w Limanowej jest wizytówką sportu samochodowego w Polsce. Jest to wydarzenie, którego organizacja nie miałaby szans powodzenia bez zaangażowania i ciężkiej pracy bardzo wielu osób, działaczy i sympatyków z Auto Moto Klubu Limanowa oraz całej Polski – bez ich profesjonalizmu, doświadczenia i znakomitego przygotowania merytorycznego. Zawody nie miałyby także właściwej sobie skali bez życzliwości i nieocenionego wkładu władz Powiatu Limanowa.

Swój udział w wyścigu już teraz zapowiedzieli najszybsi kierowcy z Polski i Słowacji.

Trwają także przygotowania programu towarzyszącego. Podobnie jak w zeszłym roku kibiców i zawodników odwiedzą czołowi polscy skoczkowie narciarscy. Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu limanowskiego zaprezentują regionalne wyroby kulinarne. Swój udział w imprezie deklarują także lotnicy – baloniarze, którzy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych planują start i lot nad okolicami wyścigu.