Mateusz Kubat wygrywa 9 RAJD KASZUB GDAŃSK BALTIC CUP

Słowackie ściganie czas zacząć…
23 maja 2013
Rajd Baja Carpathia Master Race 2013 – pozostało 5 dni
16 czerwca 2013

Mateusz Kubat wygrywa 9 RAJD KASZUB GDAŃSK BALTIC CUP

Kubat zwycięzcą 9 Rajdu Kaszub Gdańsk Baltic Cup!
Niesamowite zakończenie rajdu – Mateusz Kubat z pilotem Grzegorzem Dachowskim z Automobilklubu Orski,  na ostatnim odcinku uzyskali identyczny co do setnej sekundy czas co Jarosław Szeja i tym samym WYGRAŁ 9 RAJD KASZUB GDAŃSK BALTIC CUP o 0,7 sekundy Podium uzupełnił równo i bez przygód jadący Mularczyk.

9 Rajd Kaszub Gdańsk Baltic cup 2013

W klasie Gość wygrał bezdyskusyjnie Mariusz Małyszczycki, za nim finiszował najszybszy zawodnik w aucie przednionapędowym Paweł Stefanicky, a podium uzupełniła załoga Aleks Zawada i Xavier Panseri. Zwycięzcą oraz wszystkim na mecie GRATULUJEMY!!!

Impreza zakończyła się uroczystym rozdaniem pod ERGO ARENĄ, gdzie wszyscy zawodnicy jednomyślnie zachwalali nowe odcinki specjalne. Do zobaczenia za rok!!!

Jak było przez dwa dni ścigania na Kaszubach:

Sobota, 15 czerwca, 15:30
0,7s brakuje Szeji do Kubata!
OS Kartuzy podniósł emocje do zenitu. Szeja odrobił kolejne 5,3 sekundy i dzieli go od zwycięstwa przed ostatnim oesem 0,7s. Na trzecim miejscu spokojnie jedzie Mularczyk. W Gościach po odpadnięciu Butruka Zawada awansował na podium. W napięciu oczekujemy mety ostatniego odcinka.

Sobota, 15 czerwca, 14:35
Szeja coraz bliżej!
0,4s dzieliło pierwszego Szeję oraz broniącego wygranej Kubata na odcinku Bryza. Na dwa odcinki przed końcem różnica międzi nimi wynosi 6s. Zapowiada się ciekawa rywalizacja do ostatniego metra. Na podium po problemach Halickiego powrócił Mularczyk. W Gościach bez zmian.

Sobota, 15 czerwca, 13:45
Szeja zaczął odrabianie!
Na zaczynającym drugą pętle OSie Przodkowo najszybszy okazał się Jarosław Szeja, który odrobił do finiszującego za nim Kubata 6,2s. Zaraz za nimi odcinek ukończył Halicki, który jednocześnie awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasie Gość podium wyglądało również podobnie do poprzednich prób – Małyszczycki a z nim Szołek oraz Zawada z identycznym czasem.

Sobota, 15 czerwca, 12:15
Powiedzieli po pętli!
Zawodnicy zjechali już do serwisu. Udało nam się porozmawiać z czołówką. Wszyscy zgodnie potwierdzają, że odcinki fajne ale wymagające.

Mateusz Kubat:
– Wszstko OK. Tempo właściwe, jest szybko. Nie dokońca poszedł nam ostatni odcinek, brakowało płynności. Odcinki zdecydowanie trudniejsze niż to się wydawało na zapoznaniu. Wprowadziliśmy poprawki do opisu i będziemy starać się utrzymać pozycję lidera do końca.

Jarosław Szeja:
– Awarii uległo wspomaganie w naszym Citroenie – ostatni odcinek był ciężki, mimo to udało się wygrać. Nastroje są dobre i nastawiamy się na walkę na kolejnej pętli.

Marek Mularczyk:
– Naszym planem jest meta i utrzymanie pozycji na podium. Odcinki szybkie i wymagające.

Robert Halicki:
– Pierwsze dwa odcinki dały nam w kość, gokartowe zawieszenie powodowało, że auto częściej jechało na dwóch kołach niż czterech. Ale odcinki fajne, walczymy o trzecie miejsce i nie zamierzamy się poddawać.

Aleks Zawada:
– Super odcinki, mało syfu, dzięki czemu nie odstajemy mocno od czeronapędowców. Jedzie się dobrze, choć musieliśmu wprowadzić zmiany w zawieszeniu bo było za twarde. Planem jest meta.

Szołek:
– Bomba!!!

Sobota, 15 czerwca, 11:15
Tym razem Szeja!
Bracia Szejowie wygrywając OS Kartuzy przeszkodzili Kubatowi w zdobyciu OSowego hat-tricka. Kubat drugi na odcinku stracił do kierowcy Citroena 3s. Podium tym razem uzupełniła załoga Halicki/Tkacz jadący Fiatem 500 Abarth. Po odcinku w RPP Prowadzi zdecydowanie Kubat, Szeja traci do niego 10,5s. Trzeci Mularczyk traci już do Szeji 26,9s i jest naciskany przez Tkaczyka, któremu do podium brakuje już tylko 2,7s.

Sobota, 15 czerwca, 10:30
OS Bryza również dla Kubata!
Mateusz Kubat utrzymuje wysokie tempo i wygrywa OS Bryza, zwiększając tym samym przewagę nad Szeją do 13,5s. Na trzecim miejscu utrzymuje się mularczyk, ale jego strata do Szeji wynosi już 18,9s. W gościach odcinek zdecydowanie wygrał Mariusz Małyszczycki, wychodząc jednocześnie na prowadzenie w klasie Gość. Szołek traci po tym odcinku 11s a trzeci Zawada już 48,7s. Przed zjazdem do serwisu pozostał już tylko jeden odcinek.

Sobota, 15 czerwca, 9:30
Kubat pierwszym liderem 9RK GBC!
Pierwszy w pętli OS Przodkowo zakończył się zwycięstwem Kubata, który wyprzedził braci Szejów o 5s i Mularczyka o 14,8s. W klasie gość niespodziewanie prowadzi Szołek w przednionapędowej Hondzie Civic Type-R, 7,1s za nim finiszował Mariusz małyszczycki, a pierwszą trójkę uzupełnił Aleks Zawada w Renault Clio ze stratą 14,8 do zwycięzcy.

Piątek, 14 czerwca, 21:30
Prolog dla Kub
Kierowca Hondy Civic ata!Type-R najszybciej pokonał trasę niewliczanego do klasyfikacji rajdu prologu pod ERGO ARENĄ. Podium w stawce RPP uzupełniły dwie załogi w Citroenach C2 – kolejno Mularczyk i Szeja. W stawce gości najlepszy okazał się Kami Bytruk w Mitsubishi Lancerze a zaraz za nim finiszowali zawodnicy w przednionapędówkach – Zawada w Clio oraz miejscowy zawodnik Paweł Stefanicki w Hondzie Civic. Pełne wyniki dostępne są w zakładce „wyniki na żywo”. Zapraszamy jutro na odcinki!!!

źrodło: rajdkaszub.pl