Jubileuszowe Banovce poraz 20-sty. Kto pobije rekord trasy?
31 lipca 2013
GSMP Sienna 16-18 sierpnia 2013 – zaproszenie
12 sierpnia 2013

Rajdowy weekend w Rzeszowie

W dniach 8-10 sierpnia br. odbędzie się 22. Rajd Rzeszowski, stanowiący 4. rundę Lotos RSMP, 6. rundę RPP i 9. rundę mistrzostw CEZ-FIA. Na podkarpackich trasach rywalizować będą 92 załogi.

Na liście startowej znalazły się najlepsze polskie nazwiska: Kajetan Kajetanowicz z Jarosławem Baranem, Wojciech Chuchała z Kamilem Hellerem, Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim oraz Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem.

Niekwestionowaną atrakcją Rajdu Rzeszowskiego będzie udział załóg zagranicznych. Właśnie podczas tego rajdu w 2004 roku swoją przygodę rozpoczynała załoga Brayan Bouffier i Xavier Panseri w Peugeot 206 S1600. W tegorocznej edycji załoga pojedzie autem tej samej marki, ale w specyfikacji 208 R2B. Zupełną nowinką na Rajdzie Rzeszowskim będzie tajwański zespół Yein Dai-Wei i Ko Ming-Roung, startujący na bułgarskich licencjach. Kierowca jest mistrzem Tajwanu, w zeszłym roku debiutował w Europie w bułgarskim Rajdzie Sliven.

plakat-rajd-rzeszowski-2013

Start i meta Rajdu Rzeszowskiego zostały wyznaczone u stóp rzeszowskiego Ratusza, park serwisowy po raz kolejny już będzie zlokalizowany w kampusie Politechniki Rzeszowskiej, natomiast medialny odcinek specjalny odbędzie się w sąsiedztwie galerii Nowy Świat.

Piątkowa trasa to podwójna pętla złożona z dwóch odcinków specjalnych: Blizianki o długości 11,40 km oraz Lubenii – wydłużonej do 29,75 km zakończona odcinkiem medialnym Nowy Świat o długości 5,2 km.

Sobota natomiast to dwukrotny przejazd przez odcinki specjalne: –  Niechobrz (12,90 km), Pstrągowa (14,15 km) oraz zupełna nowość – Zagorzyce (15,50 km).

Uroczyste otwarcie Rajdu, podczas którego publiczność będzie mogła po raz pierwszy zobaczyć wszystkich uczestników odbędzie się na rzeszowskim Rynku w czwartek (8 sierpnia) o godzinie 19.00

Organizatorzy dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Rzeszowa by na żywo śledzić rywalizację najlepszych kierowców na Superoesie przygotowali już od godziny 19:00 w piątek bezpośrednią transmisję zawodów w internecie, dostępną pod adresem: http://sport.tvp.pl/#transmisje!

Zmagania załóg będzie można śledzić również na platformie internetowej http://rajdy.autoguard.pl/mapy/2013/rajd-rzeszowski

Dbając o bezpieczeństwo imprezy i doceniając doświadczenie i profesjonalizm Rally Communication organizator po raz kolejny zaprosił naszą firmę do współpracy w zakresie organizacji bezprzewodowej łączności na Rajdzie.

Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim fanom adrenaliny fantastycznej i bezpiecznej zabawy a zawodnikom wymarzonych wyników!!

 

                                                                                                Rally Communication