GSMP Sienna 16-18 sierpnia 2013 – zaproszenie
12 sierpnia 2013
Komunikat
2 marca 2015

W dniach 13 – 15 września odbędzie się drugi najstarszy rajd w Europie – Rajd Polski, rozgrywany już po raz 70-siąty. Tegoroczny rajd to mistrzostwa Europy FIA oraz mistrzostwa Polski i Litwy.

22_Rajd_Rzeszowski (28)

rajd_Polski_Mikolajki Centrum Kierowania Rajdem będzie zlokalizowane w największym w okolicy i najbardziej efektownym Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. W pobliżu hotelu zorganizowane zostanie miasteczko rajdowe, park zamknięty i park serwisowy a także bardzo widowiskowy odcinek na specjalnie zbudowanym do tego celu torze. Trasy tej prestiżowej imprezy będą rozgrywały się po szutrowej nawierzchni Mazur podczas 13 prób sportowych o łącznej długości 230,40 km.
Środę i czwartek organizator zarezerwował na sprawy administracyjne i zapoznanie zawodników z trasą rajdu. W celu ustalenia kolejności startów poszczególnych załóg w piątek odbędzie się Odcinek Kwalifikacyjny na torze Mikołajki. Sobota to pętle: Tałty (14,54 km), Baranowo (17,51), Mrągowo (25, 16 km) oraz Tałty, Baranowo, Mikołajki (2,5 km), Mrągowo. Niedzielne odcinki specjalne to podwójna pętla: Biskupiec (15,58 km), Użranki (15,14 km), Mateuszek (26,02 km).
Metę rajdu organizatorzy zaplanowali na niedzielny wieczór w centrum Mikołajek.
Na liście zgłoszeń do LOTOS 70. Rajdu Polski znalazło się 85 załóg, z których 30 pojedzie z najwyższą kategorią (samochody klasy 2) dopuszczoną do udziału w rundach Rajdowych Mistrzostw Europy.
Wśród zgłoszonych znalazły się takie nazwiska jak Jan Kopecky, Craig Breen, Bryan Bouffier a także czołówka polskich zawodników jak Robert Kubica, Krzysztof Hołowczyc, Zbigniew Staniszewski startujący w samochodach rangi WRC a także Michał Sołowow, Kajetan Kajetanowicz, Michał Kościuszko i wielu innych utytułowanych zawodników.

Rally Communication  na prośbę organizatorów po raz kolejny zostało zaproszone do współpracy w organizacji tej prestiżowej imprezy sportowej. Jak zwykle nasz zespół jest odpowiedzialny za organizację Centrum Kierowania Rajdem i zabezpieczenie łączności na wszystkich odcinkach specjalnych jak i z centrum dowodzenia.
Życzymy kibicom wspaniałych wrażeń z zawodnikom fantastycznych wyników i bezpiecznej zabawy.

AKTUALIZACJA dnia 13 września 2013
W uwagi na kilkudniowe intensywne opady nad trasą rajdu, które spowodowały, że część odcinków została znacznie utrudniona lub stała się nieprzejezdna organizator zdecydował o skróceniu dwóch sobotnich odcinków specjalnych: Tałty odcinek o długości 14, 54 km został skrócony do 6,15 km a OS Baranowo z 17,51 km do 12,11 km.
Kibice powinni pamiętać, że skrócenie odcinków powoduje przesunięcie ich startów. Zaplanowane wcześniej mety pozostają bez zmian.