Kajetan Kajetanowicz zwycięża Rajd Świdnicki-Krause
19 kwietnia 2013
Rajd Nadwiślański 10-11 maja 2013
30 kwietnia 2013

GSMP inauguracja sezonu już 17 maja w Załużu

Do inauguracji tegorocznych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, pozostało niewiele ponad miesiąc.

GSMP 2013 startuje w Bieszczadach na trasie w Załużu, gdzie w dniach 17-19 maja 2013, odbędzie się 2 runda mistrzostw strefy CEZ-FIA, 1 – 2 runda GSMP oraz 3 – 4 runda Mistrzostw Słowacji.

Rally Communications, podczas tego majowego weekendu, będzie zabezpieczała łączność na wyścigu oraz umożliwi przekaz wyników na żywo w czasie rzeczywistym z przejazdów zawodników. Możliwość śledzenia wyników poprzez stronę wyniki-online.pl, rallycommunication.pl

39 Międzynarodowy Bieszczadzki Wyścig Górski z pewnością można zaliczyć do jednej z najciekawszych imprez motoryzacyjnych Podkarpacia. Co roku wyścigi na malowniczo położonej trasie w Górach Słonnych ogląda kilka tysięcy kibiców. Z pewnością nie inaczej będzie w tym roku, patrząc na już historyczne wyścigi z zakończenia sezonu 2012, gdzie kibice mieli okazję oglądać rywalizację 82 kierowców w tym 10 Słowaków oraz dwa auta typu single seater.

Poza efektownymi jazdami, rywalizacją w swoich klasach, zawodnicy ustanawiali swoje własne rekordy trasy. Ten najważniejszy rekord trasy 2.27.037, należący do Mariusza Steca z 2011 roku został pobity dwa razy. Po raz pierwszy zrobił to sam Stec już podczas pierwszego sobotniego wyścigu. Drugi raz pobił go również Stec w niedzielę, ale kilka minut później, rekord należał już do Marcina Bełtowskiego, który wykręcił 2.22.467, tym samym ustanawiając nowy oficjalny rekord trasy w Załużu dla aut z dachem.

Emocji nie zabraknie i w tym roku. Mariusz Stec z pewnością będzie starał się odzyskać miano najszybszego kierowcy trasy w Załużu, najnowszym autem ze stajni Stecmotorsport – Skodą Fabią Proto. To auto zbudowane w dwóch wersjach: wyścigowej własnie do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rajdową, lub zasiadzie za kierownicą całkiem nowego auta Ford Fiesta PROTO